Mrożona herbata – Ice tea

W upały zaparz herbatę w lodówce! To nie prawda, że herbatę zaparzyć można tylko we wrzątku. Tak po prostu my Polacy zwykliśmy to robić, a jak pokazują doświadczenia innych nacji herbata wcale nie musi być gorąca.

Jak zrobić mrożoną herbatę

Herbata na zimno? W upalne dni, jak ostatnio można przygotować herbatę w lodówce, tzw. ice tea. Aby to zrobić wystarczy nalać do dzbanka wody mineralnej, a następnie nasypać herbaty w ilości o połowę większej niż normalnie (np. półtorej łyżeczki zamiast jednej) i poczekać. Normalnie przygotowanie zajmuje 6 do 8 godzin, także już o poranku można przygotować napój, aby cieszyć się jego smakiem popołudniu, gdy będzie się lać żar z nieba.

Ice teaZaparz na słońcu

Jeśli jednak wstajesz później lub należysz do bardziej niecierpliwych, możesz skorzystać ze świecącego za oknem słońca i zaparzyć herbatę na słońcu! Podobnie jak uprzednio napełnij dzbanek wodą, a zaparzacz herbatą i pozostaw go na pełnym słońcu na 2-4 godziny.

Jakie herbaty?

Najbardziej w Polsce popularne herbaty czarne mają właściwości rozgrzewające, więc nie bądź nadgorliwy i nie próbuj ich pić w upały. Zamiast tego wybierz herbatę zieloną, oolonga lub jeżeli masz bardziej wyszukane podniebienie, herbatę białą.

Jak uzyskać pełnię smaku

Nie dodawaj cukru, bo zepsuje on cały efekt. Gdy jest gorąco nie mamy zwykle ochoty na słodkie napoje. Zamiast tego dodaj do herbaty plasterek cytryny lub świeże liście mięty. Możesz też eksperymentować z limonką lub pomarańczą, a co najważniejsze, nie zapomnij dodać kostki lodu!

Podziel się swoją opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *