Herbata wyszczuplająca

Herbaty odchudzające i wyszczuplające swojego czasu stały się bardzo popularne w Polsce. Część z nich to z pewnością zwykły chwyt marketingowy, jednak istnieją gatunki herbat, które rzeczywiście posiadają właściwości pozwalające zrzucić zbędne kilogramy.

Pu-erh zaliczany do herbat czerwonych jest najlepszym tego dowodem. Pochodzi on z chińskiej prowincji Yunnan, gdzie już od ponad 1700 lat znane są jego zdrowotne właściwości. Nie każdy zostaje od razu fanem jego intensywnego smaku, jednak po kilku degustacjach można się zaprzyjaźnić z tą herbatą na dobre.

Herbata odchudzającaSiła Pu erha zwanego też „mordercą tłuszczu” polega głównie na jego właściwościach odchudzających. Aktywuje on w organizmie enzymy pokarmowe, które stymulują spalanie tłuszczu oraz  redukują podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu tracimy na wadze. Jego regularne picie aktywuje enzymy rozkładające białko pokarmowe w żołądku oraz poprawia metabolizm poprzez pobudzanie ruchów perystaltycznych jelit.

Należy pamiętać, iż herbaty tej nie wolno słodzić, gdyż tylko nieposłodzona zachowuje wszystkie swoje dobroczynne właściwości.

Podziel się swoją opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *